fenomaramaaperaamo24 fenomaramaaperaamo24
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

You are purchasing a loaf of bread for $2.16, a box of cereal for $3.25, and 2 cans of soup for $.42 each. Write an expression to find the total cost. Then evaluate your expression.​

Respuesta :

grantboone03
grantboone03 grantboone03
  • 11-02-2020

Answer:

just add them all together

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ang ____________ ay nabibihisan ng mga palamuting umiilaw at naaayusan ng mga magagarbong disenyo.
Which question would most likey be answered by reading the expostion of a story?
I don't understand this. Please explain the answer. I have a final exam coming up.
y= -x + 4 please help
Which of these is a discipline? software manager customer service specialist help desk technician software engineering
Explain why index fossils are important.
If a balloon expands to occupy a volume of 5.25 Liters going from 15 atm to 25 atm, what was the initial volume? 03.15L O 7.75L
what is 4 + 78908 + 54732927 - 7 + 45678?
Complete the chart. Which of these clues help you understand what "case" means?
If a man has type B blood and his sister has type A blood, which combination listed below is most likely the genotypes of their parents?