lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2020
$59.4 for 12 pounds. You multiply $4.95 by 12 and get $59.4
Answer Link
TheWholesomeBrain
TheWholesomeBrain TheWholesomeBrain
  • 11-02-2020

Answer:

$59.40 for 12 pounds of jellybeans.

Answer Link

Otras preguntas

Why is soil considered a non-renewable resource? A)Soil can only be formed by natural processes over hundreds or thousands of years. B)There is a limited quanti
Compare and contrast the following: Aerobic/Anaerobic Provide an explanation in your own words please and thank you
Can someone pls help me?
A charged object has 82 protons, 82 neutrons, and 109 electrons. What is its overall charge?​
1.9y=11.78 ahhh helppp
Which sentence contains an example of hyperbole? 1. He was so mean even daisies looked away as he passed. 2. He was so mean we tried to avoid him whenever poss
ANSWER PLEASE..................
what is energy and its advantages​
Graba tu respuesta a la siguiente pregunta. Usa una frase completa. ¿Adónde vas para comprar comida?
how did the buffalo soldiers contribute to african americans gaining civil rights in the united states please answer