castrocarmen1987cc castrocarmen1987cc
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Sam bought 3 1/2 pounds of lunch meat for 14.00.

Respuesta :

brue05
brue05 brue05
  • 17-02-2020

Answer:

$4 per pound? soososososos

Answer Link

Otras preguntas

jasmine is 23 years old. jasmine is 3 tears less than half of george’s age. write and solve an equation to find george’s age
an outdoor and camping store pays a wholesale price of $25.85 for a fishing rod and sells it for $31.02 what is the precent markup Write your answer
what piece of equipment on a boat is most important in preventing propeller
You have a pile of 45,000 candies. You are going to give away 18% every day. USING THE EXPLICIT EQUATION how many candies will you have left after 5 days. Round
Suppose someone in a peer review group says this about a story's main character: "He reminds me of my favorite cousin because he's always saying things that ma
were there more of advantage or disadvantage of colonization?​
3 jars of paprika and 4 packets of sage have a total weight of 290 grams. 7 jars of paprika have a total weight of 210 grams . Work out the total weight of 2 ja
Discuss the influence of climate on the location and functions of manufacturing industries
A figure skater needs a total score of at least 90 to move on to the next round. The total score is the average of four judges' scores. The first three judges'
What is an impact of a food ellergy on someone's life