myarivadeneyra myarivadeneyra
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Emily can buy daffodil bulbs in packages of 3 for $7.38 or in packages of 2 for $5.46. How much money does she save by buying 18 bulbs at the better price?

Respuesta :

adie2004 adie2004
  • 13-02-2020

she would save 1.14$ by buying 18 bulbs at the better price

Answer Link

Otras preguntas

Do 5 cm 5 cm 20 cm form a triangle
I NEED HELP ASAP!!! I'LL GIVE BRAINLIEST TO THE CORRECT ANSWER!!!
Can someone pls help me?
can someone help me with this, also brainliest. PUNNETT SQUARES
39 3.3 5.1 3.3 x find the value in the triangle shown below
What is economic history and history of Economic Science?
sulfur is nonmetallic elements that is present in coal. When coal is burned, sulfur is converted to sulfur dioxide and eventually to sulfuric acid, which gives
Why we use combination of grep with awk, explain with example?
Valeria's office recycled a total of 44 kilograms of paper over 4 weeks. How many weeks will it take Valeria's office to recycle a total of 66 kilograms of pape
Lina wants to be a lawyer for her future career. Which extracurricular activity would be the most helpful? O teacher's aide O marching band O speech and debate