Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

What causes temperature in the summer to be higher than temperatures in the winter
24 is what percent of 800
if a monoplane has a single wing, then you can assume that a ______ has two wings
How do you do this I need help
how did the slogan "Asia for the Asiatics" differ from the reality?
Which statement best describes the art and architecture of theGreat Mosque of Cordoba after it was converted into a church forthe final time?
Which of these events occurred first? the fall of the Songhai Empire the fall of the Mali Empire the introduction of Islam into West Africa the entrance of Port
best known early roman dictator of the republic was
In "The Legend of Sleepy Hollow," what does Ichabod Crane fear the most? A.Brom Bones B.Katrina Van Tassel C.the Headless Horseman D.large pumpkins
Which of the following was NOT advocated by the Black Panthers? a. Boycotts b. Black Panthers c. Black nationalsim d. Community development