bm3103 bm3103
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

David has $15 to spend at the candy store. He wants to buy gummy bears and jelly beans

Respuesta :

taboraemily taboraemily
  • 11-03-2020

If he only had $15, the Gummies would have to be $7.05 and so would the Jelly beans.

Answer Link

Otras preguntas

i need help ASAP i need the answer TODAY
please help answer the question
Is 25,369,770 divisible by 3? HELP ME PLZ!
Please Help!!!!!!!!!!
Why are Food deserts harmful to the environment?
Which expression is equivalent to 2(–7x–7)–5? A: -7x - 19 B: -14x - 12 C: -14x - 19 D: -19x - 14 (please hurry!!)
an abnormal increase in the forward curvature of the lumbar spine is known as
Who is Walter's adoptive mother Describe her
PLZ HELP NOW!!!!!! The figure shows the location of three points around a lake. The length of the lake, BC, is also shown. (The figure is not drawn to scale.) A
7. I / because / am / I / to / at / English / have / home / study / my / lesson /.