sooma16
sooma16 sooma16
  • 12-03-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week.How much do 6 weeks of lessons cost

Respuesta :

et781401
et781401 et781401
  • 12-03-2020

Answer:

6 times 20 = $120

Step-by-step explanation:

Answer Link
acarroll2020
acarroll2020 acarroll2020
  • 12-03-2020

Answer: $120

Step-by-step explanation:

20 x 6 = 120

Answer Link

Otras preguntas

write its IUPAC name?​
Mention the importance of occupation??​
the number of times n a ball bounces Choose the correct answer below. O rational numbers O integers o irrational numbers O natural numbers
Which of the following is a characteristic of a scientific practice?
Big sleds must hold 3 children and small sleds must hold 2 children. If 17 children want to go sledding at the same time, how many of each type of sled is neede
Which proportion would you use to solve the following problem? A map has a scale of 1 cm : 5 km. Determine how far apart two cities are if they are 4 cm apart o
The ones going to the football game are we juniors
Functions, f and g are given by f(x)= 3+ cos x and g(x) = 2x, x is a real number. Determine the value of c for which f(g(x))= g(f(x)) where 0[tex]\leq[/tex]x<
which of the following is an acid? HF KOH LIF NH3
Two hikers are miles apart and walking toward each other. They meet in hours. Find the rate of each hiker if one hiker walks mph faster than the other.