hfxioeof hfxioeof
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

ktxdre ktxdre
  • 10-04-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A bookstore had 25 copies of a magazine. Yesterday the bookstore sold 3/5 of these coples. How many copies were sold yesterday?
What is the effect of the author's choice of the word loathsome rather than hateful in this sentence from The Count of Monte Cristo? Two soldiers were accordin
WORTH 10 POINTS PLEASE HELP REALLY IMPORTANT
Thomas Jefferson became President of the United States by defeating the sitting president _______. A. Washington B. Franklin C. Adams
How did Mansa Musa affect Mali and the rest of the world Make a paragraph it doesn’t need to be long please help me
what advantage did the Gupta empire have over the Mauryan empire
I’ll give BRAINLIST??What organs/organs systems does schizophrenia affect and how does it affect it?
Beatrice watched two films at the theatre. The first she watched was 2 1/6 hours long and the second film was 1 5/6 hours long . Calculate the total length of t
Sketch the graph of each line
I haven't remembered this since 4th grade ;) help.