emilykent emilykent
  • 11-05-2020
  • Mathematics
contestada


Angelica bought 10 pears for $12.90.
What is the cost of one peal?

Respuesta :

demischmim
demischmim demischmim
  • 11-05-2020

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link
gonzalu gonzalu
  • 11-05-2020

Answer:

1.29 per pear

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Helppp me PLeaseeeeeeeeeeeeeee
I need to know how I need to do in order to find the area?
How was Roman emperor Constantine I's adoption of Christianity similar to Charles Martel's victory in the Battle of Tours?
Which scientist hypothesized that more offspring were born in a population than could survive based on limited resources? Erasmus Darwin Thomas Malthus Jean-Bap
Which of the following describes Nixon's attitude toward the power of the federal government?        A. The federal government should do less in regards to
How did the 1877 Supreme Court case Munn v. Illinois affect farming?
4 (×+3)<44. Solve each inequality
Suppose a city block in ny city was going to be used for a parking lot. the opportunity cost would be____
what would the graph of y = x2 + 1 look like?
why can the brain be fossilized