mowusuachiampong53
mowusuachiampong53 mowusuachiampong53
  • 10-06-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-pack of scented candles costs $0.95. What is the unit price, rounded to the nearest cent?​i mark the 1st answer brainliest

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 10-06-2020

Step-by-step explanation:

Cost of 2 pack = 0.95

Cost of 1 pack = 0.95 ÷ 2 = 0.475

Unit price = 0.475

Answer Link

Otras preguntas

what number completes the following equation 8× (40+7) =(8× )+(×7)
combine the symbols of bismuth and cesium
Select the pronoun that best completes the sentence. _____ can be a volunteer! A. Everyone B. Those C. That D. Who
20 percent of $35.00
How is the use of word theory in science different from its more common use
Solve for Y in the following equation: X = Y + Z
What does a microscope enable people to do
How do I find out if the rates of change are constant or variable? Please answer with simplicity.
Why do cartographers add artistic pictures like angels, to their maps?
identify three services offered by school health services