Respuesta :
Answer:
4 pack priced at £2.04 is better value deal.
Step-by-step explanation:
The 4 pack is priced at £2.04
cost of one pack will be equal total price divided by no. of roll in one pack
cost of one pack will be  £2.04 /4 = £0.51
The 9 pack is priced at £4.68
cost of one pack will be  £4.68 /9 = £0.52
As price per toilet roll for  4 pack is  £0.51 which is less than
price per toilet roll for  9 pack which is  £0.52
4 pack priced at £2.04 is better value deal.
Answer:
4 pack priced at £2.04 is better value deal.
Step-by-step explanation: