sherbear1019 sherbear1019
  • 11-08-2020
  • Mathematics
contestada

Martha buys 1000 candy bars for $350. What is unit cost per candy bar?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-08-2020

Answer:

answer is .35

350/1000

Answer Link
drummerboy29 drummerboy29
  • 11-08-2020
The answer is 2.86 (1,000÷350=2.857)
Answer Link

Otras preguntas

which Enlightment thinker believed that it us a goverments job to protect the natural rights of life ,liberty and property​
After 1828 more citizens were eligible to participate in politics because
could someone help me real quick? What is the value of x?
Answer pls ASAP. Exam tomorrow
Which of the following is NOT a true statement about the relationship between Elizabeth Cady Stanton and Susan B. Anthony? A. Together they organized the Seneca
what is ingenisation decree​
If the different parts of an electric circuit are found on separate branches of the circuit, the circuit is called a (an) a. open circuit. b. transisto
Why was there a “second” industrial revolution? What changed?
Can I get help on this please
Yolanda spends 8 2⁄3 hours per month playing soccer. Approximately how many hours does she play soccer in a year? (There are twelve months in a year.) Please a