rano1 rano1
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

6 pens is $2.40 what is the cost of one

Respuesta :

devyanipatel92
devyanipatel92 devyanipatel92
  • 12-09-2016
division so divide 2.40 ÷ 6
Answer Link
gzelle
gzelle gzelle
  • 12-09-2016
you divide 2.40 by 6 , which gives you 2.40/6= 0.4 so each pen cost $0.4
Answer Link

Otras preguntas

Which phase of drug development is associated with continual evaluation of the drug?
What could happen to medical for this incident a medical assistant is at the local store and notices a patient who had been in the office that morning .The pati
Jermaine lives in a world where the nominal interest rate is 3% and the inflation rate is 1%. today, jermaine has $200, with which he could purchase 80 zaps. ho
Determine whether each cell is in the myeloid cell line or the lymphoid cell line.
what is the length of the midsegment of a trapezoid with bases of length 16 and 22
A nurse is teaching a class on health promotion and includes information about the risk from ultraviolet radiation. which concepts should be included in this cl
Requisitions for direct materials are posted daily to the individual job cost sheets. a. True b. False
What did the guano islands act allow the united states to do? apex?
PLEASE HELPPPPP!!!!!!!! PLZ
Which is an example of a socialist principle? the importance of maintaining three economic classes the importance of creating a society without an economy the i