sophiaheartsxoxo
sophiaheartsxoxo sophiaheartsxoxo
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION!!!!!! ITS A 6TH GRADE MATH!!! PLS!!!! THX!!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST!!!!!!!!’

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ITS A 6TH GRADE MATH PLS THX I WILL MARK THE BRAINLIEST class=

Respuesta :

kanyinsolaesho
kanyinsolaesho kanyinsolaesho
  • 10-09-2020

Answer:

I think its $120

Step-by-step explanation:

there are 20 players each having 2 slices. Meaning that they'll need 40 pizzas. each box has 8 slices so theyll need 5 boxes for 40 pizzas. each box costs $24 so that will be $24 x 5 =$120

Answer Link

Otras preguntas

What kind of structure do carbon atoms form in an aromatic compound?
What does how many mean in math?
Mark the statement if it describes a characteristic that pulled the Greek city-states together. A: worship of the same gods B: common language C: the government
140 degrees decreased by 65%
That baseball team won the World Series, so the players must be outrageously talented baseball players. Which logical fallacy is present in this argument? A. ar
Malia runs 5 miles in 1 hour. How many miles does she run in half an hour? In 2 1/2 hours?
How did general economic prosperity contribute to the demand for consumer goods in Britain
which tribes used only one route to get to Indian Territory ?
0.125 in a fraction form
how did the mauryans gain control of most of India