layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

what is 1/4 minus 1/5
The day before yesterday I was 25 and next year I will be 28. This is true only one day in a year. What day is my birthday? Explain.
The Egyptians modified the chariot in what two ways?
What are the steps in the erosion cycle
What are equivalent fractions for one fourth
how far did the mongol empire extend
What is a sentence with the word abound
How do you solve -x +y=-5 -3x+4y=-12
Eileen drove for 85 minutes. This is 21 more minutes than one third the number of minutes Ethan drove. How do I put this into an equation?
what battle formation produced the most powerful fighting force in the ancient world?