leigha79 leigha79
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. Match each diagram with its name.
A
B

1 Match each diagram with its name A B class=

Respuesta :

tinayang305 tinayang305
  • 10-10-2020

Answer:

supplementary angles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Julie buys 2kg of apples and 7kg of pears for £12.70.the pears cost £1.30 per kg.what is the price per kg of the apples?​
Andre is in charge of cooking brócoli and zucchini for a large group he had to spend all 17$ he has and Cary 10 pounds of veggies zucchini cost $1.50 per pound
Euphrates River time period
Determining Whether an Integer Satisfies an Inequality Jan 11, 8:06:58 PM Which of the following values are solutions to the inequality 1 < 4x - 3? I. 9 II.4
5. What was occurring in Europe during 1812
Solve the inequality of -4m≥-4
mrs. Miller is expressing is her concern about a changing mole in her axillary​
The snack machine at the mall is broken. It will not take any quarters. It only takes dimes and nickels. A snack costs 45 cents. If Antonio has 15 cents in nick
hans has to carry 265 apples from a farm to the market. How many baskets will he need, given that each basket can hold 31 apples
In a hypothetical population of plants, flower color is determined by a single gene with two alleles. In a population of 500 plants, the following was observed: