thedeevl97 thedeevl97
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

If one pack of blueberries cost $4, how many packages of blueberries can be bought for $12

Respuesta :

Bbbumblebee123
Bbbumblebee123 Bbbumblebee123
  • 10-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One pack blueberries = $4

? Pack blueberries = $12

All you have to do is divide 12 by 4 :)

Answer Link

Otras preguntas

what is the number 4,305,012 written in expanded notation???
what increased the speed of transportation in the 1800s?? A: covered wagons and horses B: cars and trucks C:paved roads and highways D: canals and railroads
Jane, Andre, and Maria pick apples. Andre picks three times as many pounds as Maria. Jane picks two times as many pounds as Andre. The total weight of the ap
photosynthetic algae create sugars that will eventually be broken down during which process
What's a sentence using work in a nonscientific sense
What is 40.32 in word form
What is 18 percent of $450
Which planet has no atmosphere, which prevents erosion? A. Neptune B. Uranus C. Mars D. Mercury
can anybody help me name plant organisms
Explain why a person with nerve damage could lose the ability to control some skeletal muscles?