prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

Why does the author use the word “himself” after Smokey?
An entrepreneur estimates that the total profit (profit = total revenue minus total cost) from his proposed company will be given by the function P(x) = x3 – 4x
When did armies of Christians travel to the Holy Land seeking to regain control of the Holy Lands?
Where is our sun located in the milky way answers?
Help Please Solve for x. −ax + 3b > 5 A.) x > 3b-5/a B.) x > 5-3b/-a C.) x <3b+5/a D.) x <-3b+5/-a
Six times a number minus five is less than twice the number plus ten
What are the names given to the island now known as Haiti?
Determine whether the sentence below is grammatically acceptable. I wouldn't say he's the nicest guy around, but I've seen him behave not unkindly before.
which of the following is not a step in writing a draft of an autobiography ? - creating a plot -adding dialogue -exploding the moment -proofreading sentences
Identify the correct sentence. A. She arrived at the job interview a half hour late and dressed in​ well-worn, shabby​ clothes, which did not make a good impres