Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

How was Rome affected by the Punic wars? 1.The wars led to more slave labor M2. The wars increased the status of presents 3. The wars established the Roman pu
Please select the word from the list measure air pressure
Match the missing angle measurement to the diagram.
Which of these actions would be an example of fiscal policy? A)an increase in the unemployment rate B)buying new military defense technology C)increasing intere
Find the 7th term of the geometric sequence 2,6,18
how did conditions in Germany and Europe at the end of World War 1 contribute to the rise and triumph of Nazism in Germany?
BryceRan a race that was 2.5 miles long how long was the race to the nearest hundred feet
HELP PLEASE!! I will appreciate it!
Identify the level of use of the following sentence. Necessarily, therefore, none of them has the completeness of effect which is so marked in the Oresteia .
The planetarium is not crowded on Wednesdays, so we should visit it then. Is this sentence an appropriate opening sentence for the purpose of the argument?