hungurleen hungurleen
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price for 300 grams of bread is $3.30. What is the unit price per 100 grams?

Respuesta :

kg602638 kg602638
  • 10-11-2020

Answer:

1.1 dollar is unit price per 100grams

Answer Link

Otras preguntas

In a first aid kit the ratio of large bandages to small is 3 to 2 based on this ratio how many large bandages are in the kit if there are a total of 80 bandages
What's 15.24,15.14,15.04, rule
What form of energy is stored in a green plant?
Factor the expression 15x-^2-10x-5
True or false. A group of animals limits the species of plants that grow in an area.
Tanya opened a savings account with a deposit of 550.she deposited 450 and withdrew 120.yesturday, Tanya deposited 720 into her account. What percentage of the
what belief system did the song dynasty believe in?  i need help
Factor the expression 15x-^2-10x-5
how to solve 4n²-3n-7=0
If 7 + 3x = 22, then 2x =