aramospinedatr aramospinedatr
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

it costs 11$ for 15 gronola bar what is the unit price, on dollars per gronola bar, rounder to the nearest hundredth
​

Respuesta :

Bunny5749398
Bunny5749398 Bunny5749398
  • 10-11-2020

Answer:

The answer for the unit price in dollars is for every dollar you can get about 1.36 granola bars.

Step-by-step explanation:

Also for every granola bar you have to pay about 0.73 dollars.

I hope this helps <3

Answer Link

Otras preguntas

Peter is a manager at a fast-food restaurant. He wants to introduce a kid's meal into the restaurant's menu. He wants to convince his team to agree with his ide
What is 5 and 2/3 divided by 4?
What is the main purpose of the section “Bingeing All the Time”?
326 people were in a tour group. Six buses were completely filled and 8 people chose to walk. How many people did the bus hold?
the moran family easts 3/8 of a pizza . what percent of the pizza have they eaten ? show work
El Niño is a short-term climatic change that causes ocean waters to remain warm when they should normally be cool. The warmer temperatures disrupt food webs and
Was Canada's economy strong during the 1920s? Why or why not?
O, what a noble mind is here o'erthrown! The courtier's, scholar's, soldier's, eye, tongue, sword, Th' expectancy and rose of the fair state, The glass of fashi
As frequency increases, what happens to the tone (or pitch) of a sound? Which option is it?
what describes the many different species of plants and animals?​