Lilbeckyrecky
Lilbeckyrecky Lilbeckyrecky
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

  • 1 pound- $4.7
  • 2 pounds- $9.4
  • 3 pounds- $14.1
  • 4 pounds- $18.8

Step-by-step explanation:

Just hardware's prices are 0.30 greater per pound, so the equation would be y=4.7x. Substitute x in for each of the values to get the prices above.

Answer Link

Otras preguntas

Liam paid $2.40 tax on his new hat. What was the price of the hat if tax is 6%
Qué se encuentra en Nicaragua? grandes lagos islas volcánicas tecnología avanzada para purificar agua huellas preservadas de indígenas
write 87% as a decimal
Fred bought 1.75 liters more laundry detergent than bleach (True or False)
What is the best conclusion that someone can draw about the youth vote in recent presidential elections? The same number of youth voted in 2008 as in 2012. M
How do I do this I'm confused how to get started?
List three locations in the U.S. where you might find trilobite fossils.
A driver who has had an alcoholic drink is how many times more likely to have a crash as a driver who has not had anything to drink?
How many grams of sugar can dissolve in 100 grams of water heated to 40°C? (1 point) A. 200 g B. 219 g C. 240 g D. 280 g
What is the area of this figure? A. 102 B. 132 C. 168 D. 340