pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

I am really worried tomorrow we have a test in world geography and are teacher taught us almost nothing this whole unit! whats should i do she said the the test
who ruled spain over 700 years ?
i just really ned help on these!
two sides of a right triangle have lengths of 56 centimeters and 65 centimeters. the third side is not the hypotenuse. how long is the third side?
Which Democratic president pursued many goals often associated with conservatives, such as welfare cuts, increased police presence, and a stepped-up war on drug
who ruled spain over 700 years ?
Ty needs to cut strips of wrapping paper that are each 9 inches wide. if Ty has 2 rolls of wrapping paper that are each 15 feet long, how many 9-inch strips can
how you convert $1.00 to a fraction.
Write a ratio equivalent to 30/45 that has lower terms.(Which one is right, please help!) A. 6/15 D.45/39 B.31/46 E.10/9 C.10
What are the two parts of the British Parliaments