kristianmccray561092 kristianmccray561092
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada


Cathy's food usually costs $212.90 a week. One week, it cost $198.98. How
much less money did she spend that week?

Respuesta :

melissawayne
melissawayne melissawayne
  • 11-11-2020

Answer:

$13.92

Step-by-step explanation:

$212.90-198.98

Answer Link

Otras preguntas

Ahead of him, the beach was covered with stones, their hard outsides rubbed off and smoothed so that they glowed as the waves gathered them up and down. The gr
Kiley and her parents traveled to visit her grandmother. They drove 24.3 miles from their house to the airport in 1/2 hour. Find the ratio of miles to hours and
Can someone help me !?!??
Diana invested $3000 in a savings account for 3 years. She earned $450 in interest over that time period. What interest rate did she earn? Use the formula I=Prt
differentiate greenhouse effect,global warming and climate change
Identify the rational exponent expression of ([tex](^{5} \sqrt{7} )^{10}[/tex] 5 7/10 B) 7 2 C) 7 10 D) 10 5/7
Can someone please help me with this problem? You need to find the value of x and y by using the strategy of ELIMINATION. Please show your work. Here are the tw
What is the missing value in this table of equivalent ratios? 10 18 15 27 20 36 25 ? 30 54 A. 45 B. 48 C. 50 D. 54
PLEASE HELP QUICK ILL RRALLY APPRECIATE IT
What is the mass of 6.14x10^25 atoms of gold