isaaa641 isaaa641
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

A farmer's market is selling peaches for $2.00 a pound. If you buy 2 pounds, you save 10% on each pound. How much does it cost to get 2 pounds of peaches?

Respuesta :

Ssgssleon
Ssgssleon Ssgssleon
  • 12-11-2020

Answer:

3.60

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Does the word 'example' follow the verb rule?
Emrick is exercising extremely hard, and his cells are working hard to keep up. Eventually, what will happen to his ability to produce energy? A lack of oxygen
help I don't know the answer​
How are wave properties and energy related? EXPLAIN
Indicate True of False for 3g > 15 Substitute 5 for g.
ANSWER THIS ASAP NO FILE AT ATT!!
pls help me on number 1
Hardaway Fixtures' balance sheet at December 31, 2020, included the following: Shares issued and outstanding: Common stock, $1 par
You are buying a home for $158,950. You have an annual interest rate of 3.72% over the next 30 years. How much is the final cost of the house after 30 years? Ro
Someone plz answer this o need it done