morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

How to can i figure the answer how do i take a dollar and multiply it by a fraction
A compound verb consists of a plural verb associated with two different subjects
help plz don't have no idea please
how does advertising affect the sale of orbit white
whats the answer to write number 2,583,549 in expanded form
Which word in the sentence does the underlined phrase identify? We were lucky to meet the zoologist,* Dr. Reynolds*. A. zoologist B. we C. meet D.
what is 13/20 minus 3/10
What happens when a hypothesis is not supported
What is the name for the subatomic particle that has no charge?
what is the sign of the larger absolute value