pinedaemiliana99 pinedaemiliana99
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Number 2.
A homeowner is wanting to pave his
drive way. He was quoted for every 240
bricks it would cost $30. Find the unit
rate.

Respuesta :

vsco vsco
  • 12-11-2020
240/30 is 8 i believe the answer is 8
Answer Link

Otras preguntas

Kelley has taken on extra responsibilities at work that have caused her more stress than she had expected. her decision to return to her normal workload would b
1. If f(x) = 3a|2x – 4| – ax, where a is some constant not equal to zero, find f ′(2). DNE 1 0 not enough information 2. Find the equation of the line
A punch recipe says to mix 4 cups pineapple juice, 8 cups orange juice, and 12 cups seltzer in order to make 18 servings of punch. How many cups of each ingredi
Somehow, it was hotter then: a black dog suffered on a summer’s day; bony mules hitched to Hoover carts flicked flies in the sweltering shade of the live oaks o
Why was northern Italy a natural birth place for the renaissance?
Consumers who refuse to sacrifice style, but achieve it on a budget are called ________.
why do families members look alike but are not identical
Suppose w=xy+yzw=xy+yz, where x=et,y=2+sin(4t)x=et,y=2+sin(4t), and z=2+cos(3t)z=2+cos(3t).
Design an experiment where you would determine how quickly lactaid works to break down milk sugar at different temperatures
What does sat mean, was helping someone but can't figure it out