gjgchbgf gjgchbgf
  • 10-10-2016
  • Mathematics
contestada

I don't understand the problem

I dont understand the problem class=

Respuesta :

patrick9 patrick9
  • 10-10-2016
The answer is D.
18 2/3÷2/3
18.66÷2/3
27.99
28
Answer Link

Otras preguntas

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?
Help ASAP please!!! First answer and correct answer gets the brain...
Simplify the expression -1/8-2/7
Which is the best modern example of daily support for and empowerment of people with disabilities? independent living facilities eugenics sterilization institut
If an American salutes the flag to show his love of the country, he is treating the flag as a A- symbol B- metaphor C- inference (30 points)
PLZ SHOW all WORK 40 points!!!!
Efren leaves home at 9am and walks 4 miles per hour. His brother, gregory leaves half an hour later and runs 8.5 miles per hour in the same direction as efren.
What are the answers?
Describe David's rule of king of Israel, including his life and beliefs?
Evaluate a/b + c2d for a= 6, b = 3., c = 4, and d = 5