quan987654321 quan987654321
  • 10-10-2016
  • Mathematics
contestada

calvin paid 3.00 for 10 juice boxes.what is the unit rate in cost per box?

Respuesta :

itsjay251 itsjay251
  • 10-10-2016
You basically have to divide 10/3 which will give you a decimal 3.3 so that would be your unit rate PER each box. Just multiply 3.3 by the number of boxes.
Answer Link
MonkeyLover123
MonkeyLover123 MonkeyLover123
  • 10-10-2016
the rate would be that you have to divide 10/ 3 and that will get you your answer. which will give you a 3.3 repeated per unit box. then multiply the 3.3 by the whole thing


Answer Link

Otras preguntas

(b) Factorise fully 9b-3b squared
How do you simplify 6x (x2 - 2x + 3)?​
in an arithmetic sequence, the 5th term is equal to 75 and the 7th term is equal to 111 write an expression for the nth term of the sequence
the diagram shows a stationery box sitting on the floor which statement about the other force is exerted on the box are true​
Whats the domain and range
Human eye forms an ____________ image on _________after passing through the lens
Think of possible events for your story. Select one event as the climax or main event.
How many kiloliters are in 602,000,000 microliters?
Does entrepreneurs are the ones creating a jobs? Why?​
calculate the monentun pf 75 kg bicycle and boy who has ghe velocitg of 3m/s