kitawa27 kitawa27
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

1lb of bananas costs $0.64. what is the cost of each. describe the strategy

Respuesta :

jackt3 jackt3
  • 06-01-2017
a lot of bananas is the answer 
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is most appropriate unit to describe the rate at which a person reads? (A)minutes per word,because the independent quantity is the minute
it has not been a goal of the U.S. to _____. a. influence elections in African nations b. provide food to drought-stricken regions of Africa c. limit drug and a
How do you do this 10x-7=y 3y+9=x
what is 1quart in fluid ounces?
Please Solve 3x + 6y=27
What was Thomas Hunt Morgan's main contribution to science?
This is an Algebra Two Honors question: A jeweler has 12 grams of an 80% gold alloy that she wants to strengthen to 92.5%. Write the rational function, P(x), wh
A company makes a profit of $1.38 million. This is $2.54 million more than last year. What was the profit last year?
suppose that a newly discovered element called centium has three isotopes that occur in nature. these are centium-200, centium-203, and centium-209. assume that
Samantha has 29 songs downloaded to her new tablet. She wants to have a total of 100 songs on the tablet. How many more songs does she need to download? A. defi