workishard
workishard workishard
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this problem please!!

I need help with this problem please class=

Respuesta :

likeafairy221b
likeafairy221b likeafairy221b
  • 10-12-2020

Answer:

1) 0.1 cents per ounce

2) 0.1 cents per ounce

Step-by-step explanation:

1) 4.64$/74 ounces= 0.0627027027 cents per ounce

2) 2.91$/42 ounces= 0.06928571428 cents per ounce

Answer Link

Otras preguntas

13 is to 8 as x + 4 is to x
What fraction of 1 gallon is 1 quart
what is the next number 10,12,22,34,56,90...
mexican state that was home to the Zapatista rebellion
what is a thematic collection(definition)z ?
What were the names of the minerals and types of rocks?
Which of the following is not a primary reason for human migration?better job opportunities political unrest disastrous floods improving knowledge of other cult
What's the formula for a cylinder?
What geographic feature is associated with subduction zones?
How do I identify the lines of symmetry in a conic section?