h43b3snjdj h43b3snjdj
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ruby bought 2 chicken wings for $4. What was the cost of the wings in dollars per wing ?

Respuesta :

abbasalzubaidy4 abbasalzubaidy4
  • 10-12-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

Answer Link
lolaamigocash211420
lolaamigocash211420 lolaamigocash211420
  • 10-12-2020

Answer:

$2.00

Step-by-step explanation:

If Ruby bought 2 for $4 that means one would be $2.00

Just divide by two.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

What challenges do you think you might experience upon immigrating to another country? Check any that apply I would miss family and friends. I would find it dif
To wash While I was doing laundry, my husband [____] the dishes after dinner.
PLZ HELP ME! Find the helping, linking, and action verb(s) in the words below. Not all types of verbs will be used. 1) were not purchased 2) felt sad 3) have ne
Whats the value of x.150 = 8x + 6y
write a story that ends with i wish i never met him​
Pour l'Halloween, Caroline dispose de 800 bonbons. Elle prépare 100 sacs de 6 bonbons chacun. Elle sépare ensuite le reste des bonbons en 8paquets égaux pour le
Some help here pls ??
AWARDING 70 POINTS!! What social and economic issues do the nation face today? Find a current article that talks about this
Evaluate y (-7) + x7 when x= -7, y=7
wht is photosynthesis​