Tiee1 Tiee1
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Dylan buys 3.2 pounds of grapes for 2.56. What is the price per round of the grapes ?

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 10-12-2020
2.56/3.2 = 0.8
Answer: $0.80 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The mass of a basketball is three times greater than the mass of a softball . Compare the momentum’s of a softball and a basketball if they both are moving at t
Find the volume of a cube 8 1/8 cm.
solve for x: 6x-8=4x+12-x
5x4-2+x= 3937/993x9374
what’s the difference between a traditional map and today’s maps
Where no specific standards apply to a workplace situation, employers must follow the ____________. A. 1910 Clause B. General Duty Clause C. OSHA Law D. Reg
what is the square root of -10 degrees C
Plainchant developed principally for use in __________.
Please please help me answer this
she watched TV all evening and forgot to study for the test is that a simple,compound,complex,or compound complex