iokocisd iokocisd
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

The farmers market sells bananas for $0.64 per pound. What would be
the cost of 1 3/4 lb of bananas?

Respuesta :

ecoccionitti
ecoccionitti ecoccionitti
  • 10-12-2020

Answer:

1.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the narrator's attitude towards the men who live in the log cabin? Mark Twain A Californian's Tale
50 pounds of dog food for $38.00 what is the unit rate
Ze collected the juice from 3 bags of oranges. From the first bag she collected 3/5 gallon of orange juice. The last 2 bags yielded 1/6 gallon each. How many ga
Jen has 191 inches of ribbon. She is making party favor bags that use 9 inches of ribbon each. Jen makes as many bags as she can. How many inches of ribbon will
Can you tell which of the following triangles are right and explain your answer? The numbers represent the lengths of the sides: 5,6,7
Which section of the scientific manuscript presented in the case study on sandbar sharks defined young-of-year as sharks less than one year old
Explain the symbiotic relationship of a coyote that eats a rabbit.
What is the turning point in Act II of Romeo and Juliet?
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
Emilio has just had surgery to remove his thyroid. What immune disorder did Emilio most likely have? O Grave's disease severe combined immunodeficiency O allerg