sequoiawalker25 sequoiawalker25
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyra went to the grocery store on Monday and bought 5 apples and 2 oranges for a total of 3.45 on Thursday she bought 3 oranges and 7 apples for a total of 4.90

Respuesta :

richardruelasq19
richardruelasq19 richardruelasq19
  • 10-12-2020

Answer:

What is the last sentence of the problem

Answer Link

Otras preguntas

One use of inventory is A. to provide a hedge against inflation. B. to tightly synchronize production and distribution processes. C. to ensure that item cost is
The book calls Kevin and Dana kindred spirits how is the way they see the world similar?
what is stomato and write its functions ​
Marcos cocina mejor que Isabel. correct incorrect
how much energy is absorbed when 250.0g ice melts
what is bipolar 2 and how is it different then bipolar 1?
The cost c (in dollars) for the fuel and maintenance of a go-cart is given by c=10x+900, where x is the number of rides. It costs $25 per ride. How many rides d
Ms champman is packing orders for her soap business.One customer ordered 12 bars of her orange you fresh soap.If each had of soap weighs 4 ounces how many pound
What is the sum of 3/4 and 2/12
One kitten weighs 2 lbs 4 oz. Another kitten weighs 2 oz less. What is the combined weight of the two kittens in oz?