ijustwannasleep
ijustwannasleep ijustwannasleep
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Item #1
Item #2
3
Oreos
$3.29
for 15 oz.
Chips Ahoy
$2.88
for 12 oz.
Unit Price
Which is the better deal? (Circle One)
Item #1 Item #2

Respuesta :

erick7738
erick7738 erick7738
  • 11-12-2020

Answer:

chips ahoy

Step-by-step explanation:

the better deal is the chips ahoy because you would almost get the same amount of cookies for less money.

Answer Link

Otras preguntas

differentiate between less economically developed countries and more economically developed countries​
Surds please answer this question
can anyone help me with the answer to Application problem 1-2.1 randomized?
Identify opposite force during earthquake tectonic plates move?
-|10-7•5+8•-4+2•2| helppppppppp
HELP!!!!!!10pts the question is penned below
Where ever Nepalese people go they take their Nepali hert along them .Justify it​
why are DNA and RNA considered as acids?​
I have no idea what to put helppppppppppppppp
Are these two like terms or not like terms