savanagray
savanagray savanagray
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Doug spent $1.05 on 0.6 pounds of apples.

a.) How much would 3 pounds of apples cost?​

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 11-12-2020
1.05/0.6 = $1.75 per pound
1.75 * 3 = $5.25 for 3 pounds of apple
Answer Link

Otras preguntas

the spanish word for the color red
What happens when a hypothesis is not supported
40,841 in expanded notation
a proper noun names a particular person, place, or thing within a general class. true false
the state where ansel adams was born and became interested in photography is _____. new mexico california oregon arizona
Arrange these units from smallest to largest: decimeter meter kilometer millimeter centimeter nanometer and micrometer
both pennsylvania and maryland were founded to provide what?
What is 5 billion times 30 billion
382 milliliters equals to how many liters
______ la película. 2. ______ el piano. 3. ______ la puerta con la llave. 4. ______ baloncesto. 5. ______ en bicicleta. 6. ______ en el comedor al med