Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

If you want to improve your muscular endurance, what is the best plan? (A) Low resistance with high reps (B) High resistance with low reps (C) Low resistance
A group of college students working on a project on bio-gas have found some bacteria in the bio-gas plant. These bacteria can utilize methane as their source of
what are tributaries A. Rivers that flow into other streams B.Streams that flow into oceans C.Rivers that flow into lakes D.Ocean currents that flow into othe
Woodrow Wilson lost his Presidential reelection because he authorized U.S. entry into World War I. true or false?
Could someone check my work? All of the following are examples of dark humor from "The Happy Man" except:a. "Today he felt happy, full of happiness, as a matter
I NEED HELP PLEASE :(
Among members of George Washington's cabinet, __________ had a pessimistic view of human nature and a dread of democratic excess.
is there a country currently in their golden age
Evaluate exactly in radians: arctan(1/sqrt(3)).
Which best describes the meaning of the word politics? A. It is the power of the executive branch to conduct foreign policy. B. It is the power of the exe