ajha3 ajha3
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 liters of diet cola. How many liters do you get per dollar?

Respuesta :

Catarinasantosak
Catarinasantosak Catarinasantosak
  • 11-12-2020

Answer:

you get 0.4 litres for every dollar

Answer Link

Otras preguntas

a strategic crossroads northeast of richmond
What is the major difference between Roman Empire and Byzantine empire
what is the term for the equation 4p+5-3g
How do I solve this?: The times of all 15 year olds who run a certain race are approximately normally distributed with a given mean = 18 sec and standard deviat
What is 1000mm=. m What is 65mm=. m What is4.92m=. m What is 3mm=. m
Where were the earliest settlements of the Dutch French and English in the Americas
What is included in a speaking outline that is not included in a working outline?
Solve the story problem for me please?!
what is this answer
Two variables, a and b, have a strong linear correlation. what is the direction of causality?