itsmadison111
itsmadison111 itsmadison111
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

cami bought a pack of 6 books for $18.48. what was the unit price

Respuesta :

TehGOD
TehGOD TehGOD
  • 11-01-2021

Answer:

$3.08

Step-by-step explanation:

To find the units price you would just divide $18.48 by 6 which gives you $3.08

Answer Link
aidenboy720
aidenboy720 aidenboy720
  • 11-01-2021
$3.08 per hour if thats the question
Answer Link

Otras preguntas

Which of these shows 8 + 3m rewritten using the commutative property of addition? 8m + 3 8 − 3m 3m − 8 3m + 8
PLEASE HELP ME WITH THIS THX PLZ EXPLAIN 15 PTS
Pollen from flowers on one plant can fertilize flowers on a different plant. What is this process called?
Why is comparing the life and accomplishments woodrow wilson to helen keller significant in understanding the heroification process?
What is the inter-quartile range of the given data set? 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
A salesperson or appraiser trying to determine the market value of a property would be seeking the
what is 8(4k) ?????????
How much is 2 tenths in fifths
What is the driving force for movement of the lithosphere plates
( - 4b^3–7b^2+5b–2)+( - 6b^3+3b^2+8b–6)