aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

on january 1, pumpkin corporation acquired 70 percent of spice company's common stock for #210,000 cash. what amount will be reported as noncontrolling interest
Vivian’s company is considering building a huge new department store in a small town. The community argues that the store will disrupt local commerce and harm l
Argue your points as to wether i.c.t tools in Africa is harmful or helpful to students​
The chart shows four stages of demographic transition.
Bodhi has a collection of 175 dimes and nickels. The collection is worth $13.30. Which equation can be used to find n, the number of nickels in the collection?
Frame 4 questions about the challenges that astronauts have to face in space.
What is popular sovereignty? A. when all adults, including African Americans and Native Americans, are allowed to vote B. when people are elected based on their
1. This is a dance of the ethnic people living in the western side of the Cordilleras way back before the coming of the Americans to our country, A. Binislakan
Discuss the role of local bodies in the devlopment of natural resources.
125 = a 5 ise a kaçtır? A3 B) 4 C) 5 D) 25​