hickssamarea hickssamarea
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

George bought 10 pounds of dog food and a bag of dog
treats for $7. If George spent a total of $32, what was the
price per pound for the dog food?

Respuesta :

maddiec541
maddiec541 maddiec541
  • 13-01-2021
did you very find this out
Answer Link

Otras preguntas

Which option provides a true statement about an organism with more than one cell? A. In an organism with more than one cell, each of its cells must perform all
is this correct? or is it D.
Which of the following is the solution to 17 - 2x=-11? 03 O-14 14 -3
Which sentence from the Chapter excerpt best supports your answer to Question 7? Answer choices for the above question A. “It was not much, but enough to break
Hi everyone! :)) How is your day going, let me know!
The product of 1 and any number is the…
please write the evidence of Earth sphericity​
if transcription occurred from left to right, which strand is the template strand?
help fill in the blank​
Tra quali latitudini è compreso il continente africano?