javionbridges12 javionbridges12
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the approximate unit price of the Bacon Snacks?
A. $0.65 per pound
B. $1.53 per pound
O c. $2.29 per pound
O D. $7.99 per pound

Respuesta :

shadowxgamer102
shadowxgamer102 shadowxgamer102
  • 10-02-2021

Answer:

D. 7.99 perpound

Answer Link

Otras preguntas

What does como se dice mean?
A student who weighs 500 newtons climbed the stairs from the first floor to the third floor,15 meters above, in 20 seconds. How much work did she do
Tim works part time at a retail store. His salary varies directly by the number of hours worked. Last week he arned $99.45 for 13 hours of work. This week he ea
what is the name of the large island body of water bordered by Iran, azerbaijan, russia, kazakhstan, and Turkmenistan
adam drew 2 same size rectangles and divided them into the same number of equal part. he shaded 1/3 od one rectangle and 1/4 of other rectangle. what is the lea
How many angles does a cube have?
What is the integer for 3 people join?
If water and ethanol both have all 3 intermolecular bonds, why does ethanol evaporate so much quicker?
Why did king george the third tax the american colonists
How are hot spots used to track plate motion