misskeisha2008 misskeisha2008
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost of seven oranges for $2.80

Respuesta :

633306 633306
  • 11-02-2021

Answer:$19.60

Step-by-step explanation: All you have to do is get 2.80 and times it by 7

Answer Link

Otras preguntas

What perceptions do people from other countries have about Americans? What about misconceptions?
Renee hiked for 4 3/4 miles. After resting, Renee hiked back along the same route for 3 1/4 miles. How many more miles does Renee need to hike to return to retu
What is the word form of 3,552,308,725?
(Three words) A formal summary of the rights and liberties believed essential to the people.
What is the ratio 10:32 (10 to 32) in its simplest form?
how did scientific advancements affect geographical knowledge
What influences you the way you act and think
Which of the following pairs of substances can be broken down chemically?  a. Ammonia and iron  b. Helium and argon  c. Methane and water d. Potassium and lith
What is 768, 473 in expanded form
You buy a used car for $6,500. The monthly cost of owning the car (including insurance, fuel, maintenance, and taxes) averages $350. Write an equation that mode