hello9396 hello9396
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41.
Which equation would help determine the cost of 4 erasers?

3 erasers cost 441 Which equation would help determine the cost of 4 erasers class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2021

Answer:

The cost of 4 erasers is $5.88.

Step-by-step explanation:

$4.41 / 3 = 1.47

One eraser costs $1.47.

Multiply by 4 to find the cost of 4 erasers

$1.47 * 4 = $5.88

Answer Link
lelasain lelasain
  • 07-07-2022

Answer:

It's D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is evidence that electromagnetic radiation can be described by the wave model?(1 point) Atoms absorb and emit electromagnetic radiation a
What type of debt is carried by many African countries? a. low debt with a rapid income c. high debt with a rapid income b. low debt with a slow income d. high
problems young south africans face
Rótula: Ayuda Porfavor doy corona ​
3/4 of ... is 12 I neeed your help please help me
consecutive integers differ by, such as 15 and
Kenneth is very rough and clumsy. Kenneth is like a. a cow in a rainforest b. a bull in a china shop c. a lion hunting prey d. a tiger pouncing on a rabbit
HELP!!! ASAP!!! construct a sequence of ten numbers with the same property using each of the numbers from 1 to 5 twice
mention any two economic activities of people living in province no 1 of nepal​
What does "logos” mean? А. Word choice B. Diction C. Reason and judgement D. Character