cchloexo
cchloexo cchloexo
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

easy question but struggling abit :)

easy question but struggling abit class=

Respuesta :

Thorpe33 Thorpe33
  • 11-02-2021

Answer:

535 POUNDS

Step-by-step explanation:

The total cost of the trip is 1280+640+220= 2,140

2140/4 = 535

Answer Link
STACKINBARBIE
STACKINBARBIE STACKINBARBIE
  • 11-02-2021

Answer:

Sorry I’m not sure because my answer seems to simple so it may be wrong

Step-by-step explanation:

Total cost: £2,140

2,140 ÷ 4 = 535

So each friend including Tim pays $535 for the trip

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! ONE QUESTION LEFT AND DUE TONIGHT! 1. ____________ was the setting for Leo Tolstoy's War and Peace. a. The eastward expansion of Russia under Ca
If i planted 4000 cannabis plants in a square mile. how much co2 would be pulled from the air
What was the final blow to native american tribal life on the plains?
What does the legislature branch do?
3. Give the 4 elements of a state with description.
Find x in this proportion. 5/2x = 25/4 x=
Never drive when your body tells you _____. it is thirsty it is tired it is hungry it is rested
Cardiopulmonary resuscitation is a lifesaving technique for victims of
Why is hamilton's name displayed under the "ship of state" float?
During their group meeting, rachel kept having a side conversation with the person sitting next to her. what disruptive behavior is rachel displaying? loudmouth