ii34u4n2
ii34u4n2 ii34u4n2
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 5 tee-shirts costs $60. What is the unit price for each shirt?

Respuesta :

captainmarvel123
captainmarvel123 captainmarvel123
  • 11-02-2021

Answer: 12

Step-by-step explanation:

Answer Link
orangechicken77406
orangechicken77406 orangechicken77406
  • 11-02-2021

Answer:

12$

Step-by-step explanation:

if each shirt is 12 bucks and there's twelve then 12*5 is 60

Answer Link

Otras preguntas

Escribe las palabras que faltan para completar este refrán. Quien (blank) quiere, (blank) le cuesta.
Help! Pls answer this question.PANICK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i need answer please​
What do chloroplasts help plant cells do? A absorb water B. photosynthesis C. regulate internal temperature D. dispose of waste
what is the objectives of physical education?​
Given the following scenario: What would be the dependent variable? A cell phone company charges $20 a month for the base plan. They charge 10 cents for every t
on a road map 1 inch represents 25 miles. how many miles would 2.5 inches represent ? explain in one sentence
Select all that are equal to 64(6-5)
what separates guiana highland and Brazilian highland​
How does drug resistance among insects and bacteria offer evidence for evolution?