iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

graph [tex]y = - 2 - {e}^{ - \frac{ - x}{2} } [/tex]what are the transformations??​
If 175.6 joules of energy are applied to a sample of Aluminum and its temperature changed by 35.4 degrees then what was the weight of the Aluminum sample?
Help me please , thank you so much
why was 1920's called the good old days
Factor out the GCF from the given polynomial. 10^3 + 16^2 - 18x 10^3 + 16^2 - 18x = (Type your answer in factored form.)​
who is a one d fan vote for louis please
Consider the expression - 63 - |-74 +25 a. Estimate the value of the expression. Show your work. SOLUTION​
please solve asap i need help
How many moles are in 7.777x 10^24 molecules of Mg2. Watch your significant figures
All students in first period are asked what their favorite food is bias or unbiased