iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this homework
cacharrerosdelaweb.com esta segunda opcion no la veo muy necesaria si la primera te ha funcionado de forma correcta aun así la poneos por si las moscas
2.) Areidy's dad made 70 cakepops, If Areidy ate of 20% of them how many cakepops did she eat?
А Amelia has 10 feet of ribbon. She uses 2 2/3 feet of ribbon . on a craft. How much ribbon does Amelia have left? Amelia has feet of ribbon left.
This year, the Newville Tigers won six games more than the Wilton Panthers won. The Tigers won 22 games. Which equation cannot be used to find the number of gam
ok ok ok okankak ⭐️‍‍
I NEED HELP ASAP AWARD BRAINLIEST
1.x-1=5 2.2(x-1)=10 3.3(x-1)=15 Someone tell me step by step how to do these
20 30. Seven friends have similar cell phone plans. The price dengan Three of the seven friends pay an extra 54 per month for messaging. Write and simplify an e
What military restrictions were imposed upon Germany by the Treaty of Versailles?