chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

which Russian ruler saved the serfs
Which statement best describes the art and architecture of theGreat Mosque of Cordoba after it was converted into a church forthe final time?
Is light: kinetic, potential energy, either or both? Explain
the best-known early roman dictator of the republic was
What are the environmental effects of mining?
Please help with these two questions
how many hundredths equal 4 tenths
The probability of rain and hail during a storm is 16%. The probability of only rain is 78%. What is the probability of hail given that there is already rain?
He had seen Tam at the festival and hoped to marry her. He traveled the kingdom seeking the woman whose foot fit the shoe. Which is the BEST way to combine the
How can alternative practices lead to a reduced impact on waterways?